Hercegovci „istopili“ Čelik: Pobjeda Leotara u Zenici

Leotar;Marko Raičević-Foto: SportSport.ba

Gostujuća ekipa imala je rezultatsku prednost tokom praktično čitavog meča. Domaćin je visokim presingom pokušavao da osujeti Trebinjce, ali su košarkaši Leotara svaki put adekvatno odgovorili.

Tok meča

Leotar je od samog starta utakmice pokazao da je došao da se nadigrava i da se sa cijelim plijenom vrati kući. Posle uvodnih deset minuta imali su prednost 17:24.

Druga i treća četvrtina su protekle u rezultatskoj klackalici, da bi Trebinjci u poslednjoj četvrtini dodali gas.

Dva minuta prije kraja ‘plavi’ su imali velikih 14 poena prednosti i u tom trenutku utakmica je praktično već bila u rukama Leotara. Tačku na ‘i’ stavio je Vladimir Aleksić pogotkom za tri poena za konačnih 66:79.

OKK „Čelik“ Zenica: trener: Josip Pandza, Podojak 9, Ćurevac 6, Čerkezović 9, Buza 11, Božović 15, Bajramović, Merdanović, Dedajić 5, Križanović 5, Simanić 6, Martinović.

KK „Leotar“ Trebinje: trener:Marko Ičelić, Đurasović B. 13, Raičević 4, Ninković 6, Šakotić 12, Đurasović N. 10, Miljenović 10, Aleksić 13, Marić, Tupanjanin, Milidragović, Jeftić 6, Milanović 5.